Nazir müavini Samir Məmmədov Koreya Respublikasının nümayəndə heyəti ilə görüşüb
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Samir Məmmədov ölkəmizdə səfərdə olan Koreya Milli Assambleyasının üzvü, Koreya-Azərbaycan Parlamentlərarası Dostluq Qrupunun sədri Su Byunq-sunun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüş zamanı iki ölkə arasında rəqəmsal transformasiya, kibertəhlükəsizlik, innovasiya və nəqliyyat sahələrində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.
Nazir müavini Samir Məmmədov qeyd olunan sahələrdə ölkəmizdə həyata keçirilən layihələr barədə qarşı tərəfi məlumatlandıraraq, informasiya texnologiyaları və kibertəhlükəsizlik üzrə təlimlərin təşkili ilə bağlı Koreya ilə geniş əməkdaşlıq imkanlarının olduğunu diqqətə çatdırıb.
Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyi (KOICA) və Koreya Ticarət və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi (KOTRA) ilə birgə planlaşdırılan “ağıllı şəhər” layihələrində verilən dəstəyin tərəfimizdən yüksək qiymətləndirildiyi bildirilib.

Samir Mammadov, Deputy Minister of Digital Development and Transport, met with the delegation headed by Su Byung-su, the member of the Korean National Assembly and the chairman of the Korea-Azerbaijan Interparliamentary Friendship Group, on a visit to our country.
During the meeting, the parties discussed cooperation between the two countries in the fields of digital transformation, cyber security, innovation, and transport.
Mr Mammadov briefed the other party on the projects implemented in our country in these fields, pointing out wide opportunities for cooperation with Korea in terms of information technology and cyber security trainings.
He also lauded the support provided by the Korea International Cooperation Agency (KOICA) and the Korea Trade and Investment Promotion Agency (KOTRA) in the "smart city" projects designed jointly with these entities.